Pozdrawiam Księgę Szyfrów ;)

Genialny poranek, dosłownie wszyscy się spóźnili ;). Julka wstała i gdyby nie zobaczyła leżącej na stole karty zbiórki, to próżno byłoby jej czekać 🙂 siostry wracały po legitymację Kasi, Karo pomału dojeżdżała, ja pomału leciałam z przystanku tramwajowego ;). Pod Rodziną Młoda Ekipa zaczynała powoli  grę dla Wilczków, czas mijał, przypływały kolejne stworzenia. Pierwszym była Basia z Sarny,  potem już reniferze dzieci ;). Na początku poszłyśmy za księgarnie, którą okupowała Koszatka. Następnie zaklepały ją Chart i Sarna, tak  że według planu część “wewnętrzną” zbiórki miałyśmy spędzić u Julki w domu. Zrobiłyśmy moją grę o pierwszej pomocy (inspirując się warsztatami Doroty niestandardowo – bo gra oparta na zasadzie działów).  Koszatka wyszła  już na zewnątrz ze swoimi warsztatami i chciały, żeby działów nauczyć je takoż, bo tak fajnie wygląda ;). Więc w grę w normalnych warunkach przeznaczonej na 2-4/5 osób (tak najwygodniej) grałyśmy chyba w 9 ;P. Twórczo.

Okazało się, że Kasia z Zosią niedługo muszą iść, tak że zostawiłyśmy towarzystwo drużynowe (dołączyła już i Sarna) i juhu do przedsionka. Tam zaczynamy księgę szyfrów. Ale uznałyśmy, że skoro, jak się okazało, Karo też niedługo ucieka, to robienie jej najzwyczajniej w świecie nie ma sensu i przesunęłyśmy na za 2 tygodnie. Kupiłyśmy sobie w automacie mniej więcej po czekoladzie. Cóż. Mleko było, trzeba przyznać. Ale może dlatego, że wcześniej były tam zapewne Wilczki, a na pewno 3 inne zastępy, czekolada gdzieś się rozpuściła. Woda z mlekiem. Polecam serdecznie. Zróbmy na KK ;P

W każdym razie posiedziałyśmy jeszcze z Julką zamulając uroczyście i tak oto w wymiarze zbiórkowym zakończył się dzień sobotni.

Za to jak w szkole planowałyśmy następną zbiórkę, to wyszło nam samych spraw zaplanowanych ponad 5 godzin ;). Ale luzik, rozłożone na 2 ;). Zwiadowcy się czytają.

Koniec.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: