Kocham ciszę…

…jak ta. Oczywiście w cudzysłowie (chyba?) i z wielkich liter (chyba?). Psiakość, a już myślałam, że przy Xeni osiągnęłam szczyt umiejętności gramatyczno – leksykalnych… W każdym razie mają takie śliczne piosenki, które ślicznie grają na swojej  ślicznej stronie :P.

I znowu wpis po długim czasie. Ej nie no, w sumie 2 tygodnie, to nie jest tak najgorzej. A zatem znów parę punktów do ujęcia.

1) Zbióreczka 02.03 –> na później ze względu na mnie, gdyż albowiem miałam cały poranek spędzić na dniach otwartych LO XIV. Sprawy wyszły jednak nieco inaczej – po piątkowym koncercie, który trwał do 23.00 stwierdziłam, że skoro się do szkoły dla mutantów (bez urażania ww.) i tak nie wybieram, to po kie licho mam zmarnować na to poranek? Zbiórkę miałyśmy w harcówce – jeeej, jakież to urocze miejsce xD – z 2 ławeczek i skrzyni zrobiłyśmy sobie siedziska, a z tacki oraz pudła z “ekspresją” 1DW powstał stolik. W sumie to nie działo się za wiele – pogadałyśmy o kwestiach organizacyjnych, pograłyśmy w Kim’a… usiłowałyśmy wsunąć 10 słonych paluszków w minutę (pomijając fakt, że się trochę nimi zapchałyśmy i nie mogłyśmy ruszać żuchwą) :). Moje urodziny zostały potem uczczone bułeczkami, które upiekła Wiki :). I był prawie cały zastęp!

Co więcej – odkryłyśmy bardzo przyjazne pudło z genialnymi książkami i kronikami, więc w sumie ja większą część czasu spędzonego w suterence zajęłam czytaniem :P.

2) Dni otwarte gimbazy –> czyli 5/500 :). 5 osób z naszej klasy (w tym ja) na 500 rodziców z latoroślami. Było super :P. W sumie dzięki temu zobaczyłam jeszcze lepiej, dlaczego właściwie zostaję w czwórce – jak pomyślę, że miałabym pójść sobie gdziekolwiek indziej, to mi źle… No bo błagam, przecież ta szkoła to cud natury :D. Nauczyciele nas lubią i naprawdę wielu z nich może stać się wzorem do naśladowania. Poza tym “szkoła óczy” 🙂 – na pewno. Mnie nauczyła wielu, wielu rzeczy, od szacunku do ludzi, których na początku usiłowałam za wszelką cenę wkurzyć, po Pitagorasa :D. Ojejku, jak na hiszpańskim wypisywaliśmy zalety 10-tki, to wyszły 2,5 strony maszynopisu :). A po gadaniu ludzie do nas podchodzili i zadawali pytania – i muszę powiedzieć, że szczerze mogłam nasze miejsce codziennych trudów chwalić…

3) Zbiórka 09.03 –> z wiarygodnego źródła, z którym codziennie wracam z i jeżdżę do szkoły dowiedziałam się, co Julianna planuje. Otóż przez 3 godziny miałyśmy latać po dworze na grze, a ona w cieple księgarni miała robić lekcje :P. Wyszło krócej :). Zastęp był cały, a nawet z nadwyżką, bo przyszła też Weronika, która przeprowadziła warsztaty ze śpiewu. Zosia nie mogła nacieszyć się jej obecnością, zresztą chyba tak, jak my wszystkie :). Potem przez pół popołudnia usiłowałam przypomnieć sobie melodię koronki.

Co do gry, uważam, że poszło nam bardzo dobrze. I poradziłybyśmy sobie równie świetnie bez mojego czytania kroniki po drodze :P. A, no i opowiadanie Julki – mistrzostwo świata ;).

W sumie po rozśpiewaniu zrobiłyśmy jeszcze apel ewangeliczny i radę zastępu, wyznaczywszy następne spotkanie na Drogę Krzyżową w Faustynie o 17.00.

4) [Nie mogę ogarnąć enterów. Raz są za małe, a raz za duże. Nijak z człowiekiem nie chcą dogadać… W każdym razie spotkanie z embajadorem :). Naszej klasy miało na nim nie być, ale z powodu naszego aktywnego udziału w dniach otwartych p. dyrektor zmieniła poglądy. Największy aplauz przy wyjściu na środek dostał chyba nasz native, który tłumaczył Polakom z włoskiego na hiszpański :).

5) Dzień liczby л – na dniach otwartych wspomnieliśmy, odnośnie relacji z gronem pedagogicznych, że jest dyscyplina, ale jest to bardzo sympatyczne – a jako przykład zaistniał właśnie świętowanie 14.03  z naszą matematyczką. W zeszłym roku my przynieśliśmy ciasto, a w tym ona nam lizaki :). Okrągłe jak koło :P. I powiedzcie mi, że ta szkoła nie ma własnego uroku i atmosfery.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: