Druga część – Bedziecie żyli aż do śmierci

Oto i jest. Zaprzestaliśmy histerii, jak pies chciał do domu to wchodził, chciał na zewnątrz, to wychodził. Przyzwyczaiły się do siebie dnia ostatniego (jak to na swoim blogu napisała moja mać najdroższa “A potem była zmiana, pies Figiel lizał Nantana”) . W niedzielę zaliczyliśmy po mszy znów konną wycieczkę, a potem się byczyliśmy 😛 Jak należy.

W poniedziałek, po koniach, pojechaliśmy do autora powiedzonka o tym, czy Chełmsko miastem czy wsią. Rezyduje on w jednym z 12 apostołów. Właściwie to już chyba 11, bo Judasz spłonął. W każdym razie fascynat… Fascynat jakiego ze świecą. Fajny taki, tylko że chce Chełmsko do życia wrócić, a jakoś nikt mu nie chce pomóc, a władze najbardziej chcą przeszkodzić… Ale opowiedział nam sporo ciekawych historii. Zamówiliśmy polecony wcześniej specjał “Bombę apostoła” i słuchaliśmy (choć mama przed chwilą mnie uświadomiła, że się w pewnym momencie wyłączyła).

Kiedy poszliśmy jeszcze za domek (notabene, chcą 11 zabytkowych mieszkań komunalnych sprzedać razem z lokatorami za jakiś milion) i zanurzyliśmy ręce w źródełku (ale czad 🙂 ) – woda była, rzecz jasna, “odkręcona przez Pana Józka”. Ale było śliczne :P. I został nam zagwarantowany tytuł :P.

Później odstawiliśmy mamę do Płaskowa, a sami pojechaliśmy do Krzeszowa do opactwa (po)cysterskiego – pasjonat się śmiał i mówił, że mają opactwo cysterskie bez cystersów… -,- Śliczne, w pełni baroku… Ale (mnie przynajmniej) takie ozdoby wszędzie strasznie rozpraszają :P.
Jeśli chodzi o prima-aprilis, to tylko mama nabrała babcię, że mamy odwilż [he, he]. Natomiast laliśmy się równo :D.

Jak już wspomniałam, ostatniego dnia pieski się nawet polubiły i Figiel zostawał na dworze z własnej woli. Zdecydowaliśmy się na jakiś kolejny weekend w maju/czerwcu i wsiedliśmy w autko w drogę powrotną.
Tak gwoli skończenia relacji ;).

 

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: