Stara miłość nie rdzewieje :)

Generalnie to będzie o sobocie. Z drobnym dodatkiem środy, czwartku i piątku. Ale drobnym, naprawdę.
W środę wysłali mnie na testy – jak bardzo mutantem jestem i czy jest sens, żeby mi przyznawać indywidualny tok na polski i hiszpański. Zdałam :P. Czyli mutantem trochę jestem – ale dali mi tam też test na bogactwo słownictwa, czy coś takiego, w każdym razie stricte polonistyczny. Były podane 2 litery słowa oraz jego definicja, powiedzmy encyklopedyczna. Trochę mi zajęło wymyślenie, że chodziło im o ichtiozaura, ale odkąd to ogarnęłam, to ichtiozaury kocham. Nieważne, że stare…

Dwa weekendy z rzędu? Nie ma sprawy :). W czwartek Boże Ciało – trochę przypadkiem wyszłam z kuzynką, porzucać trochę do kosza. W piątek do szkoły – ale czułam się tak, jakby był poniedziałek. Marudziłam na parę poniedziałkowych lekcji, których raczej nie lubię i chciałam wstawać na 8.00…

Grupki nie było, bo Ola wyjechała, ale było spotkanie całościowe, na którym po celebracji Darek zrobił konferencję o Krucjacie Wyzwolenia Człowieka. Całkiem do rzeczy mówił nawet ;). Trochę się przedłużyło, skończyliśmy ok.21.30 – i Darek właśnie zaproponował, żebyśmy się jakoś poodprowadzali – żeby dziewczyny nie musiały same jakiś kawał iść. Ale jak zapytał Makarego, w którą stronę idzie (bo wyszło, że w tę samą, co ja), to tamten mówił, że spokojnie, on sobie da radę :). Śmiesznie wyszło.

A sobota – muszę się chyba od siebie uczyć takiego podejścia. Jestem dumna z moich ludzi, chociaż 2 osoby nie przyszły i hm… czyżby nie dały o tym znać? Nie wiem co z tym zrobić, no ale trudno…
W każdym razie jak się już pomodliłyśmy na początek, zgarnęłam oryginał zgody Wiki i rozdałam dziewczynom plany eurojamu, to pograłyśmy w berka. Niby nie drużynowo, bo się nie dało, ale przynajmniej się rozgrzałyśmy.

Potem zaczęłyśmy robić projekt pionierki. Zaangażowanie było ponadprzeciętne. Wow. To było dla mnie naprawdę bardzo pozytywne. Pamiętam pionierkę 2 lata temu – kompletnie inaczej się ją robi we 2, a inaczej całą zainteresowaną, pomocną i pomysłową grupą. I biłyśmy się strasznie o drewno – jak to niby zrobić, żeby nie przekroczyć limitu 65 metrów? Dzisiaj poprawiłam projekty. Miały trochę błędów, jak się okazało, ale w końcu się udało – platforma ma nawet w planie podpórki :P. Teraz pozostaje się modlić, żebyśmy mogły wziąć ze sobą świder, bo będzie trochę kiszka bez niego.

Projekt kończyłyśmy już w księgarni – potem obgadałyśmy inne rzeczy związane z eurojamem i wzięłyśmy się za warsztaty – czyli “Jak zrobić krokusa z bibuły” – myślę, że na obozie to wyjdzie. W ogóle jakie miałyśmy szczęście – zapomniałam o nitce. Wszystko było, dziewczyny poprzynosiły nawet więcej bibuły niż prosiłam, więc też strasznie mnie to ucieszyło, tylko nie było nitki. Marysia miała :D. No proszę – jakąś włóczkę z nie wiadomo kiedy, która nadawała się perfekcyjnie!

Po krokusach wyszłyśmy jeszcze na chwilę na dwór. Pograłyśmy w 5 podań i chusty, potem pomodliłyśmy się 10-tką różańca w intencji eurojamu. Mery musiała już iść, ale Zosia i Wiktoria zaliczały zadania. A wcześniej grałyśmy w wywoływankę. Zosiak się zakochała w mojej piłeczce – chyba z wzajemnością, jak widać :P.

Sophiak
Jejku – to była chyba zbiórka moich marzeń xD. Tylko mogłyśmy robić trochę ciekawsze rzeczy, ale to już nie moja wina, tylko sezonu przedobozowego. Dobrze, że jedziemy za miesiąc, a nie za tydzień ;).

I Mery tego samego dnia wysłała nam listę rzeczy do spakowania – wow, tak to ja mogę pracować ;).

Pozdro 6000 – jak próbowałam dzisiaj rozłożyć z tatą namiot przed blokiem, żeby sprawdzić, czy zmieszczą się w nim na szerokość 3 osoby i 4 żerdki, to wiatr był tak silny, że stwierdziłam, że to nie ma sensu. Zamiast stać, to latał. Ale jest chyba kompletny i wiem, że trzeba zszyć torbę, bo się szwy rozchodzą. Lista rzeczy do zrobienia przed obozem jak o mnie chodzi może się nawet wydłużyć. Bylebym o niczym nie zapomniała… Nieważne. I tak na miejscu się okaże :P.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: