Hiszpanie pojechali.

Do Częstochowy. Papa.

Trzeba przyznać, że byli najfajniejszą hiszpańską grupą z hiszpańskich grup, z którymi miałam dotychczas do czynienia. Ale, jak powiedział Pedro – tak, będę za nimi tęsknić. Ale od jutra.

Ale Hiszpanie to jednak Hiszpanie. Kochani, ale na porządku dziennym był tekst: “Nie, nie będziemy długo siedzieć w mieście, bo jutro rano musimy wstać. Posiedzimy jakoś do drugiej”. Ps – wrócili o czwartej, ja poddałam się o 00.30. Wiem, słaba jestem.

Są wkurzający ze swoim chodzeniem środkiem jezdni, środkiem ścieżki rowerowej, przechodzeniem na czerwonym świetle… Ale poza tym są kochani.

Z drugiej strony chyba nic nie pobije spaceru z hiszpańskim księdzem przez Gądowiankę i modlitwę na różańcu po łacinie (specjalne podziękowania dla #eurojam2014), salutowania przez stół, (a mój harcerz też salutuje “hacząc” małe palce), słuchania toczącej się w aucie hiszpańskiej dyskusji na głębokie tematy teologiczno-życiowe, jako alternatywnej dla toczącej się z przodu dyskusji polskiej, drukowania Hiszpankom zdjęć dla ich przyjaciółki z klubu seniora, lepienia z Hiszpanami pierogów i jedzenia z Basią kebaba o pierwszej w nocy, bo co za problem albo tłumaczenia kazania proboszcza, który tworzy fragmenty średnio po zdań… powiedzmy kilka. Ewentualnie kilkanaście. Ale to tylko czasami. Ogólnie było fajnie. A wrażenia po wymianach miałam mieszane. Więc jest dobrze.

Szerokiej drogi.

A w ogóle to chciałam powiedzieć, że właśnie zarobiłam swoje pierwsze pieniądze. 7 stron tłumaczenia sądowego. Może jednak zostanę tłumaczem? Ponoć się nadaję :P. Jestem dumna do rozpęku (;

Relacja z obozu… pojawi się. Trudniej jest pisać z punktu widzenia Kraala, więc przepraszam, że tak późno. Czy pojawi się relacja z wędro? Nie wiem. Zobaczymy (; Na razie muszę się wyspać, uczesać i ogarnąć. W dowolnej kolejności.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: